suvyniotos šildomos grindys

suvyniotos šildomos grindys

 

Statant naują namą ar jį rekonstruojant, reikia sumontuoti šildymo sistemą.Yra  du šildymo būdai:grindinis ir radiatorinis. Kiek rečiau naudojamas konvektorinis. Įrengtos šildomos grindys, lyginant su radiatoriniu šildymu, turi mažesnes eksploatacines kainas, bet jas įrengti kainuoja truputį brangiau ir reikia turėti žinių, o geriausia, kad būtų padarytas projektas. Grindų šildymas  šildo patalpas iš apačios į viršų, dėl to neperšildoma patalpa viršuje. Šildant grindiniu šildymu, yra maža oro konvekcija, dėl to yra mažiau dulkių,  geresnė higieninė aplinka. Įsirengus šildomas grindis, galima naudoti žematemperatūrius šilumos šaltinius, t.y. geoterminį šilumos siurblį, dujų kondensacinius katilus. Naudojant aukštų temperatūrų šilumos šaltinius, montuojamas pamaišymo mazgas, temperatūroms pažeminti.

Šildomų grindų vamzdis yra rišamas ant armatūros tinklo, prisegamas ant putų polistirolo arba klojamas ant specialiai tam skirtų bėgelių. Šis variantas yra geresnis, nes vamzdelis lieka betono apačioje ir spinduliuodamas šilumą tolygiai šildo grindis. Ant viršaus užklotas tinklas geriau atlieka savo funkciją.

Šildomos grindys veikia kaip akumuliacinė talpa, jos yra sunkiai reguliuojamos, nes grindys ilgiau kol įšyla ir ilgiau užtrunka, kol atvėsta. Šildomos grindys suteikia galimybę mėgautis komfortu namuose.

Radiatorių įrengimas – truputį pigesnis variantas šildyti savo namus. Tačiau radiatoriai užims vietą po langais, kels daugiau dulkių. Jeigu šilumos šaltinis bus žemų temperatūrų, tada radiatoriai turės būti gerokai didesni, kad prišildytų savo namus iki norimos temperatūros.