Kieto kuro katilai šiuo metu yra populiariausias šildymas, nes yra pigiausias. Kieto kuro katilai yra įvairių rūšių: ketiniai, plieniniai, dujų generaciniai ir t.t.
Ketiniai katilai turi mažesnį naudingumą koeficientą, bet tarnavimo laikas yra ilgesnis. Galima deginti įvairų ir drėgnesnį kurą.
Plieniniai katilai turi aukštesnį naudingumo koeficientą, juose galima deginti visokį kurą, bet jis turi būti pakankamai sausas. Jų tarnavimo laikas sąlyginai mažesnis už ketinius.
Dujų generaciniai katilai turi aukštą naudingumo koeficientą. Jie montuojami su valdymo blokais, kurie valdo oro padavimą į katilą.Šiuose katiluose reikia deginti tik sausą kurą.
Trūkumas: dažnai reikia kūrenti, valyti pelenus, reikalingos patalpos kurui sandėliuoti.
Katilai ilgiau tarnauja, kai į katilą grįžta 61 laipsnio temperatūra. Tam tikslui yra naudojami ladomatai. Tada katilai nesikondensuoja ir būna mažiau veikiami korozijos.
Kai prie katilų prijungiamos akumuliacinės talpos, katilus galima kūrenti nominaliu galingumu. Tada kuras sudega pilnai. Naudingumo koeficientas būna geriausias.
Šiuo metu populiarėja granuliniai katilai. Užpylus granulėmis bunkerius, juos kūrenti reikia rečiau. Galima bunkerį užpilti tik kartą per savaitę. Granulės turi būti vienodo kaitrumo. Pasikeitus kurui, reikia perreguliuoti degiklius.
Dujiniai katilai yra populiarūs, nes nereikalauja daug priežiūros. Jie yra įvairių galingumų, neužima daug vietos, pradinė investicija nedidelė. Su dujų kondensaciniais katilais galima palaikyti norimas temperatūras. Galima be papildomų prietaisų šildyti grindis. Trūkumas: didelės ekspoatacijos išlaidos.